rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

23. 9. 2018

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Členství obce

MIkroregion Moravice

Mas OpavskoSILESIA

MZŠ a MŠ Melč

Škola, školka

Registr oznámení dle zák.č. 159/2006 Sb. o střetu zájmů

REGISTR OZNÁMENÍ - STŘET ZÁJMŮ

Informace a pokyny pro žadatele

Zákon č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů ukládá veřejným funkcionářům povinnost podávat příslušnému evidenčnímu orgánu formou čestného prohlášení oznámení o jiných vykonávaných činnostech, oznámení o majetku a oznámení o příjmech, darech a závazcích, která jsou evidenčním orgánem vedena v registru oznámení.

Nahlížení do registru

Každý má právo na základě písemné žádosti bezplatně nahlížet do registru a pořizovat si z něj opisy a výpisy. Výpisy a opisy evidenční orgán žadatelům o nahlížení do registru neověřuje a také jim neposkytuje fotokopie písemností vedených v registru.

Do registru je možné nahlížet osobně u evidenčního orgánu nebo v elektronické podobě prostřednictvím veřejné datové sítě (dále jen „v elektronické podobě“). Pro žádost o nahlédnutí do registru  je předepsaná písemná forma. Musí v ní být obsaženy  jméno, příjmení, datum narození, trvalý pobyt, případně adresa pro doručování, liší-li se od adresy trvalého pobytu.

Žádost o nahlédnutí do registru lze  podat:

osobně u evidenčního orgánu

prostřednictvím provozovatele poštovních služeb

elektronicky do elektronické podatelny evidenčního orgánu

Poučení

Veškeré údaje vedené v registru mohou být použity a dále zpracovávány, s výjimkou uvedenou v § 13 odst. 5 zákona, pouze za účelem zjištění případného střetu zájmů při výkonu funkce veřejného funkcionáře. Zpracováváním osobních údajů v registru nesmí být dotčena ochrana osobních údajů podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, v platném znění.

Přestupku se dopustí ten kdo:

používá  nebo dále zpracovává údaje vedené v registru k jinému účelu než ke zjištění případného střetu zájmů při výkonu funkce veřejného funkcionáře

poruší povinnost mlčenlivosti o skutečnostech, o nichž se dozvěděl z údajů o evidovaných v registru, nebo o osobách , které evidenčnímu orgánu sdělili skutečnosti nasvědčující nepravdivosti nebo neúplnosti oznámení evidovaných v registru

uvede zjevně nepravdivé údaje do návrhu na zahájení řízení

neoprávněně sdělí třetí osobě uživatelské jméno a přístupové heslo k nahlížení do registru v elektronické podobě.

Za uvedené přestupky lze uložit pokutu.