rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

16. 10. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Členství obce

MIkroregion Moravice

Mas Opavsko

MZŠ a MŠ Melč

Škola, školka

Městský úřad Vítkov

MěÚ Vítkov

Válečné hroby a pietní místa

Informace o válečných hrobech a pietních místech

V těchto dnech byly veřejnosti zpřístupněny informace o válečných hrobech a pietních místech, které jsou součástí Centrální evidence válečných hrobů vedené Ministerstvem obrany ČR.

Informace o válečných hrobech jsou dostupné na internetových stránkách http://valecnehroby.army.cz . V evidenci válečných hrobů (levý panel na monitoru) lze vyhledávat údaje o válečných hrobech v České republice (Hledání VH v ČR) i o českých válečných hrobech v zahraničí (Hledání VH v zahraničí). Dále vyhledávání pokračuje podle údajů o osobách pohřbených ve válečných hrobech nebo připomenutých na pietních místech (záložka - Hledání podle osobních údajů), a také podle údajů o válečných hrobech (záložka – Hledání podle údajů o VH). Zpracována je také „Mapa lokalit VH“.

Nově zpřístupněné informace o válečných hrobech a pietních místech jsou důležitým krokem ke zvýšení veřejného povědomí o válečných hrobech a pietních místech. Díky nově zpřístupněným internetovým stránkám může každý občan získat důležitá fakta, která spojují naši přítomnost s minulostí.